Novak Đoković u četvrtfinalu Rolan Garosa

Najsvežije vesti, Srbija i region, Vesti — By on May 31, 2010 3:01 pm
Novak Đoković

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom protiv Amerikanca Robija Đeneprija rezultatom 3:1 (6:4, 2:6, 6:1, 6:2).

Meč je trajao 2 sata i 11 minuta. Novak je u oprezno ušao u meč protiv 98. igrača sveta, koji je u prethodna četiri susreta sa Srbinom poražen napuštao teren.

Posle dobijenog prvog seta, Đoković je stao, a Đinepri iskoristio šansu i prilično ubedljivo stigao do izjednačenja – 2:6. To je bilo sve od Amerikanca na terenu “Filip Šatrije”. Nole je do kraja potpuno dominirao, što potvrđuju i dva vrlo ubedljivo dobijena seta – 6:1 i 6:2.

Đoković će za mesto u polufinalu igrati sa 22. nosiocem Jirgena Melcerom iz Austrije, koji je sa 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4) pobedio Rusa Tejmuraza Gabašvilija.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,