Vaterpolo: Srbija u polufinalu

Aktuelno, Najsvežije vesti, Srbija i region, Vesti — By on July 26, 2011 10:46 am

Vaterpolisti Srbije u ŠangajuVaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva koje se održava u Šangaju, nakon pobede nad Nemačkom.

Meč sa Nemačkom bio je uzbudljiv, a pobeda od 9 :4 teško izvojevana. Nije se moglo pretpostaviti da će Nemci pružiti toliki otpor svetskom prvaku.

Sjajan šut Filipa Filipovića otvorio je ovu utakmicu, a levoruki vaterpolista Srbije je udarcem sa distance doveo “delfine” u vođsto. Uspešan je bio i kapiten Vanja Udovičić, i semafor je pokazao 2:0. Tim rezultatom okončana je prva deonica, u kojoj je odbrana “delfina” ostavila golmana Slobodana Sora bez posla.

Nemci su uspeli da u drugoj četvrtini postignu svoj prvi gol i smanje prednost Srbije.

Početkom treće četvrtine neobičan rezultat na semaforu – 2:2. Ali, ponovo golovima Filipovića i Udovičića Srbija “diže” na 4:2. Nemci se, naravno, ne predaju. Držali su se do 4:5 za Srbiju, a onda su usledili prelomni trenuci.

Golom Duška Pijetlovića Srbija odlazi na 6:4, a početkom poslednjeg dela igre novi gol Filipa Filipovića za komotnih – 7:4. Propustili su Nemci priliku da uhvate možda i poslednji priključak u meču, ali kazna je brzo usledila – Duško Pijetlović postiže dva vezana gola i donosi Srbiji najveću prednost na meču 9:4.

Odlična poslednja četvrtina srpskog tima i pobeda za plasman među četiri najbolje ekipe na svetu.

U polufinalu u četvrtak Srbija će igrati sa “večitim rivalom” Mađarskom.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,