SP: Istorijska pobeda Srbije nad Nemačkom

Aktuelno, Najsvežije vesti, Srbija i region, Vesti — By on June 18, 2010 5:36 pm

Svetsko prvenstvo u fudbalu logoIstorijski trenutak za srpksi fudbal dogodio se danas. Srbija je na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi pobedila reprezentaciju Nemačke sa 1:0.

Prvi gol, za ujedno prvu pobedu samostalne Srbije na Svetskim prvenstvima postigao je Milan Jovanović u 38. minutu.

Pobedu je odbranio naš golman Vladimir Stojković, kada je u 61. minutu zaustavio šut sa bele tačke Lukasa Podolskog. Često osporavani momak je tako postao prvi čuvar mreže svih naših državnih timova, koji je odbranio penal tokom utakmice svetskog prvenstva.

Vladimir Stojković brani penal

Strelac pobedonosnog gola bio je jako srećan posle utakmice i rekao je da je nacinalni tim porastao posle ove pobede. “Ovo je vrlo važna pobeda za samopouzdanje. Imali smo nekoliko teških dana, nije bilo lako preboleti poraz od Gane…Ovo je veliki trenutak za naš fudbal. Pobedili smo Nemačku posle 37 godina. Možda smo svi postali igrači na ovoj utakmici…Zamerali su nam da nikad nismo pobedili veliku reprezentaciju, a sada se i to desilo”, rekao je nasmejani Jovanović.

Srbija sledeći meč na Mundijalu u Južnoj Africi igra protiv Australije, u sredu 23. juna, sa početkom od 20.30 časova.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,