Novak pobedio, sad mora i Soderling

Najsvežije vesti, Srbija i region, Vesti — By on November 27, 2009 8:07 pm

NOLE2Novak Đoković je uradio ono što je bilo do njega u petak. Pobedio je Rafaela Nadala 7:6, 6:3 za nešto više od sat vremena, ali od plasmana u polufinale i duela sa Rodžerom Federerom, deli ga i pobeda Robina Soderlinga u duelu sa Nikolajem Davidenkom.

Đoković je prvi set osvojio u taj-brejku što je bio prvi osvojen u 21. meču sa Rafaelom Nadalom. Prethodno Španac je dobio svih pet.

U prvom setu igrači su loše servirali, pa su viđena četiri brejka, i to tri u prva tri gema. Tada je Novak vodio 2:1, ali je Nadal izjednačio na 4:4. U taj-brejku, srpski teniser je imao vođstvo od 6:2, ali je uspeo da iskoristi tek četvrtu set loptu – 7:5.

Umor se jasno ocrtavao na licima tenisera, a Španac je posle trećeg gema drugog seta zatražio lekarsku pomoć. I dobio je masažu leđa.

Međutim, odmah po povratku na teren Novak je stekao brejk prednosti – 3:1. Đoković je daleko bolje servirao u drugom setu, udarci su mu bili znatno čvršći i precizniji, samopouzdanje mu je raslo, do završnog udarca i trijumfa.

Đoković sada mora da navija za Soderlinga da u poslednjem meču grupe B savlada Davidenka kako bi u subotu igrao protiv Federera za finale.

Srbina može da hrabri to što je Šveđanin savladao Rusa šest puta u predhodnih devet mečeva. Međutim, Soderlingu je dovoljan samo jedan set da overi prvo mesto u grupi i tako izbegne Švajcarca od kojeg je izgubio u svih 12 dosadašnjih mečeva. U tom slučaju, osmi nosilac sastao bi se sa Huanom Martinom del Potrom.

Nadal je još ranije spakovao kofere za odlazak iz Londona, jer je već posle dva poraza izgubio svaku šansu da se plasira dalje. Međutim, za njega sezona nije završena, jer početkom decembra Španija igra finale Dejvis kupa protiv Češke sa namerom da kod kuće odbrani trofej osvojen prošle godine.

Drugi reket sveta će tada potražiti priliku da stigne do 400. pobede u karijeri, jer je prethodna četiri meča izgubio (tri u Londonu i u Parizu od Đokovića).

Na kraju meča sa Đokovićem, Nadal je otišao do lože gde su sedeli Novakovi roditelji i pozdravio se sa njima, navodi Mondo.

Tags: , , ,