Jelena Janković u finalu turnira u Rimu

Najsvežije vesti, Vesti — By on May 8, 2010 4:46 pm
Jelena Janković

Nakon dramatičnog meča sa Serenom Vilijams, Jelena Janković se plasirala u finale teniskog turnira u Rimu.

Dva puta u taj brejku odlučujućeg seta Serena Vilijams dizala je ruku i tražila da Jelena Janković ponovi servis, iako je naša teniserka u oba navrata pogađala prvi servis.

To je veoma iznerviralo Jelenu, koja se posle drugog “dizanja ruke” požalila glavnom sudiji na Serenino ponašanje, a šta misle o gestu američke teniserke, italijanski navijači na Foro Italiku pokazali su zvižducima.

Na kraju, posle velike drame u trajanju od dva časa i 47 minuta, Jelena Janković je dobila polufinale WTA turnira u Rimu. Rezultat je bio 2:1 (4:6, 6:3, 7:6).

Jelena je prvi put dobila Serenu na šljaci, a to je ostvarila tako što je pravila brejkove u trećem setu pri rezultatu 4:5, a potom i 5:6, da bi na kraju dobila meč.

Kada bi Jelena u finalu dobila Mariju Hoze Sančez Martinez, bila bi to njena treća titula u četiri godine na Foro Italiku.

Tags: , , , , , , ,