Nađa Higl osvojila srebro, Lenđer bronzu, Silađi poslednji

Najsvežije vesti, Srbija i region, Vesti — By on December 11, 2009 6:10 pm

Naša mlada plivačica Nađa Higl osvojila je danas srebrnu medalju na 200 metara prsno, dok je srpski reprezentativac Čaba Silađi finalnu trku na 100 metara prsno završio poslednji na desetom mestu, Ivan Lenđer osvojio je bronzu u disciplini 100 metara leptir, na Evropskom prvenstvu u Istanbulu.

NAĐA HIGL1Nađa Higl osvojila je drugo mesto pošto je deonicu preplivala za dva minuta 17 sekundi i 52 stotinke. Zlatnu medalju osvojila je Rike Meler Pedersen iz Danske sa vremenom od 2:16,66, što je novi evropski rekord. Joline Hoestin iz Švedske osvojila je bronzanu medalju sa 2:19,28.

Plivač Čaba Silađi stigao je poslednji pošto je deonicu preplivao za 57 sekundi i 97 stotinki. Zlatnu medalju osvojio je Holanđanin Robin van Agele sa 56,29, što je novi evropski rekord. Srebro je osvojio Mađar Danijel Gurta sa 56,72, a bronza je pripala Ukrajincu Igoru Borišiku, koji je deonicu prešao za 56,97 sekundi.

Ivan Lenđer je osvojio bronzanu medalju nakon što je u finalnoj trci na 100 metara leptir stilom ostvario rezultat od 49,79 sekundi. Zlato je pripalo Rusu Jevgeniju Korotiškinu rezultatom 48,93 sekundi, a srebro Slovencu Petru Mankoču sa 49,65 sekundi.

Tags: , , , ,